День пам’яті та примирення

День пам’яті та примирення

Сьогодні, 8 травня, Україна відзначає День пам’яті та примирення, який символізує перемогу над нацизмом. Саме в цей день 1945 року нацистська Німеччина капітулювала у Другій світовій війні.

День Пам’яті та Примирення, День Перемоги – особливі дні. Вони викликають в нас відчуття безмежної гордості за наш народ та водночас уособлюють героїзм і вічну скорботу за мільйонами українських людей, які загинули у страшні роки Другої світової війни.
В ЧНТУ було організовано низку заходів, присвячених Дню пам’яті та примирення, Дню Перемоги.
Вшановуючи подвиг кожного українця у наближенні миру 07 травня 2019 року у актовій залі ЧНТУ відбувся захід, якій підготували студенти та викладачі ЧНТУ. Перед глядачами зі зворушливими літературними та музичними композиціями виступили студенти університету.

– Люди, які пройшли жахи війни, які насильно були вивезені в Німеччину, на жаль, швидко йдуть з цього життя. У них у всіх підірване здоров’я, – розповідала Ніна Володимирівна Зубок, голова Чернігівського обласного відділення Української спілки в’язнів – жертв нацизму.

– За словами Ніни Володимирівни, її восьмирічною дівчинкою вивезли в Німеччину, і вона більше двох років перебувала в концтаборі. Постригли наголо, взули в дерев’яні черевики, тримали в бараках, спали на триярусних нарах. – Німцям потрібна була чиста, молода кров для їх поранених, і вони брали її у дітей, – з гіркотою згадує Ніна Володимирівна.

Хвилиною мовчання студенти та викладачі університету вшанували подвиг Українського народу та пам’ять загиблих у Другій світовій війні.

Не щезне з пам’яті людської,
не піде в забуття
велика трагедія нашого народу –
Друга світова війна!
Ми хочемо без воїн жити,
Хай буде мир на всій землі.
За мир, щоб сміятись!
За мир, щоб трудитись!
За мир, щоб троянди цвіли.
Щоб квіти буяли і діти росли!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *