Інформація про освітні програми

Освітньо-професійна програма першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування» була започаткована у 2016 році у відповідь на потреби ринку управлінських і освітніх у регіоні

 

 

Освітньо-професійна програма «Публічне управління та адміністрування» запроваджена з метою підготовки фахівців здатних знати та застосувати на практиці закони, принципи, методи, технології та процедури в управлінні суб`єктами публічної сфери: 

  • розробляти проекти сталого розвитку територіальних громад регіону;
  • забезпечувати ефективну комунікацію та взаємозв’язок між громадянами та органами державної влади і місцевого самоврядування задля формування лідерства та вирішення глобальних проблем світу, що змінюється;

Випускниками даної програми є фахівці вищого рівня кваліфікації, здатні організовувати й здійснювати управлінську та адміністративну діяльність; продукувати нові ідеї, розв’язувати комплексні проблеми у сфері публічного управління та адміністрування шляхом створення професійної практики.

Освітньо-професійна програма «Публічне управління та адміністрування» головним чином сфокусована на вивченні:

  • феномену публічного управління;
  • технік і технологій управління публічною системою; механізмів самоорганізації та саморегулювання публічної системи;
  • структурних елементів системи адміністрування на національному, регіональному та місцевому рівнях, координації та субординації суспільних зв’язків;
  • діяльності органів влади та посадових осіб щодо розв`язання проблем всього суспільства;
  • участі інститутів публічної сфери в управлінні суспільними процесами та контролю над владою.

 Особливість освітньо-професійної програми «Публічне управління та адміністрування» полягає у:

  • специфічній освітній траєкторії підготовки фахівців у сфері публічного управління та адміністрування, орієнтованих на вивчення і впровадження кращих вітчизняних і зарубіжних практик публічного управління в умовах децентралізації та забезпечення сталого розвитку громад;
  • використанні в освітньому процесі цифрових технологій та тренінг-курсів, що розроблені з урахуванням викликів сьогодення для забезпечення сталого розвитку регіону.

Національна академічна мобільність за даною програмою здійснюється в рамках угод про академічну мобільність для навчання та проведення досліджень в університетах та наукових установах України. До керівництва науковою роботою здобувачів можуть бути залучені провідні фахівців університетів України на умовах індивідуальних договорів. Кредити, отримані в інших університетах України, перезараховуються відповідно до довідки про академічну мобільність.

Міжнародна академічна мобільність за даною програмою регулюються нормативно-методичним забезпеченням освітнього процесу та Стратегією розвитку Університету. В рамках Програми ЄС ЕRASMUS+ за напрямом КА1: Навчальна (академічна) мобільність – міжнародна кредитна мобільність для українських закладів вищої освіти відкриті можливості для співпраці з європейськими університетами задля організації взаємного обміну студентами, викладачами та адміністративним персоналом за проектами з міжнародної кредитної мобільності.

Реалізацію освітньо-професійної програми забезпечують науково-педагогічні працівники, що відповідають кадровим вимогам ліцензійних умов провадження освітньої діяльності закладів вищої освіти і мають відповідність власної освітньої та/або професійної кваліфікації освітньому компоненту. Головним чином – представники кафедри:

А також науково-педагогічні працівники кафедр Університету:

  • Гречок Л.М.
  • Колєватов О.О.
  • Ковальова І.О.
  • Головатенко І.М.
  • Акименко О.Ю.
  • Костенко І.А.
  • Нітченко А.Г.
  • Синіговець В.І.

Для проведення занять за даною програмою залучаються стейкхолдери, практики та експерти з центральних органів влади, органів місцевого самоврядування, всеукраїнських громадських об’єднань, міжнародні експерти, вчені та громадські діячі.

 

 

Освітньо-професійна програма першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 281 «Менеджмент»

 

 

Освітньо-професійна програма «Менеджмент» запроваджена з метою підготовки фахівців здатних вирішувати складні спеціалізовані задачі й практичні проблеми на засадах оволодіння системою компетентностей, необхідних для формування лідерства та вирішення глобальних проблем світу, що визначають конкурентоспроможність випускників на ринку праці:

  1. Здатність визначати та описувати характеристики організації.
  2. Здатність аналізувати результати діяльності організації, зіставляти їх з факторами впливу зовнішнього та внутрішнього середовища.
  3. Здатність визначати перспективи розвитку організації.
  4. Вміння визначати функціональні області організації та зв’язки між ними.
  5. Здатність управляти організацією та її підрозділами через реалізацію функцій менеджменту.
  6. Здатність діяти соціально відповідально і свідомо.
  7. Здатність обирати та використовувати сучасний інструментарій менеджменту .
  8. Здатність планувати діяльність організації та управляти часом.
  9. Здатність працювати в команді та налагоджувати міжособистісну взаємодію при вирішенні професійних завдань.
  10. Здатність оцінювати виконувані роботи, забезпечувати їх якість та мотивувати персонал організації.
  11. Здатність створювати та організовувати ефективні комунікації в процесі управління.
  12. Здатність аналізувати й структурувати проблеми організації, формувати обґрунтовані рішення.
  13. Розуміти принципи і норми права та використовувати їх у професійній діяльності.
  14. Розуміти принципи психології та використовувати їх у професійній діяльності.
  15. Здатність формувати демонструвати лідерські якості та поведінкові навички.
  16. Здатність обирати шляхи підвищення конкурентоспроможності організації на внутрішньому та міжнародному ринку.
  17. Здатність використовувати на практиці навички та вміння в організації заходів, реалізації проектів, в управлінні науковим і творчим колективом.

Випускниками даної програми є фахівці вищого рівня кваліфікації, здатні вирішувати практичні проблеми та складні спеціалізовані задачі, що характеризуються комплексністю та невизначеністю умов, у сфері управління організаціями та їх підрозділами.

Освітньо-професійна програма «Менеджмент» головним чином сфокусована на:

  • вивченні парадигм, законів, закономірностей, принципів, історичних передумов розвитку менеджменту; концепцій системного, ситуаційного, адаптивного, антисипативного, антикризового, інноваційного, проектного менеджменту тощо; функцій, методів, технологій та управлінських рішень;
  • вивченні закономірностей функціонування та розвитку підприємства, особливостей організації підприємництва;
  • набуття вміння застосовувати на практиці інструменти виробництва, опанування методами економічного діагностування бізнес-процесів у виробничій діяльності;
  • оволодінні практичними навичками дослідження світових ринків, розробці стратегії та плану діяльності підприємства;
  • прогнозуванні, обґрунтуванні управлінських рішень щодо підвищення конкурентоспроможності та ефективності функціонування підприємства на внутрішньому та зовнішньому ринку;
  • вивченні і впровадженні передового досвіду.

Особливість освітньо-професійної програми «Менеджмет» полягає у наданні фундаментальних теоретико-методичних знань та практичних навичок з економічних процесів та закономірностей формування, функціонування та розвитку організацій, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність:

  • програма орієнтована на глибоку підготовку сучасних менеджерів, виконання професійних обов’язків яких сприяє підвищенню ефективності діяльності підприємства на засадах постійного вдосконалення.
  • програма формує фахівців управлінців з новим перспективним способом мислення, здатних не лише застосовувати існуючі методи управління, але й розробляти нові на базі сучасних наукових досягнень.

Реалізацію освітньо-наукової програми забезпечують науково-педагогічні працівники, що відповідають кадровим вимогам ліцензійних умов провадження освітньої діяльності закладів вищої освіти і мають відповідність власної освітньої та/або професійної кваліфікації освітньому компоненту. Головним чином – представники кафедри:

А також науково-педагогічні працівники кафедр Університету:

Для проведення занять за даною програмою залучаються стейкхолдери, практики та експерти з центральних органів влади, органів місцевого самоврядування, всеукраїнських громадських об’єднань, міжнародні експерти, вчені та громадські діячі.