Інформація про освітні програми

Освітньо-професійна програма «Менеджмент» другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 073 «Менеджмент»

 

 

Освітньо-професійна програма «Менеджмент» спрямована на формування комплексу знань, умінь та навичок в управлінні організаціями та підприємствами усіх сфер діяльності, що дозволяють вирішувати комплексні завдання розвитку підприємства, брати участь у наукових дослідженнях, спрямованих на розробку новітніх методів управління.

Освітньо-професійна програма є практично-орієнтованою. Цілями навчання є підготовка фахівців, здатних ідентифікувати та вирішувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у сфері управління організаціями та підприємствами в умовах мінливості та невизначеності ринкового середовища на засадах оволодіння системою компетентностей. Цикл професійної підготовки орієнтований на набуття професійних компетентностей сучасних фахівців, здатних адаптуватися до мінливого ринкового середовища та приймати управлінські рішення. Цикл практичної підготовки забезпечує формування фахівців-управлінців з новим системним та стратегічним мисленням.

Основним спрямуванням даної програми є оволодіння фундаментальними знаннями щодо:

  • закономірностей функціонування та розвитку організацій і підприємств  усіх сфер діяльності в умовах глобалізації та діджиталізації економіки; управлінського діагностування та аналізу бізнес-моделей організацій, аналізу і оцінки соціальної складової організації,  формування (перепроєктування) систем управління відповідно до викликів та реалій нової економіки;
  • змісту сучасних концепцій управління проєктами різного типу, набуття навичок їх ініціювання, економічного обґрунтування та реалізації;
  • розробки ефективних управлінських рішень в процесі управління змінами в діяльності організації; прийняття та реалізації поточних управлінських рішень в межах компетенції менеджера певної посади; розроблення та обґрунтування управлінських рішень щодо підвищення конкурентоспроможності та ефективності функціонування корпорацій, забезпечення їх стійкого інноваційного розвитку;
  • проведення комплексу  розрахунків щодо аналізу фінансових результатів діяльності, ефективності формування та використання капіталу та активів підприємства;
  • розробки дієвих механізмів  досягнення визначених цілей та поставлених завдань  з метою забезпечення економічної безпеки підприємства та організації.

 

Освітньо-професійна програма «Публічне управління та адміністрування» другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування» 

 

Освітньо-професійна програма «Публічне управління та адміністрування» запроваджена з метою забезпечення професійної підготовки публічних службовців та управлінців вищого рівня кваліфікації, здатних розв’язувати складні задачі й проблеми у сфері публічного управління та адміністрування, робити вагомий внесок у забезпечення безпеки держави та суспільства,  впроваджувати в професійній діяльності сучасні наукові знання  з урахуванням зарубіжних стандартів і практик, що сприятиме забезпеченню гідного місця України у світовому співтоваристві.

Особливістю даної програми є проведення досліджень щодо забезпечення ефективного функціонування системи публічного управління на всіх рівнях; адміністрування в усіх сферах публічної діяльності; результативної комунікаційної діяльності органів державної влади, місцевого самоврядування, громадськості, бізнесу.

Мережа партнерів кафедри менеджменту та адміністрування, а також широке коло стейкхолдерів університету розширює можливості здобувачів вищої освіти в аспекті опановування сучасних механізмів прийняття ефективних публічно-управлінських рішень, зокрема, в умовах криз та небезпек.

Здобувачі мають можливість проходження стажування у провідних закордонних та вітчизняних університетах-партнерах (наукових установах) відповідно до угод про співпрацю.

За результатами навчання передбачено:

  • формування комплексу фахових компетентностей, необхідних для розбудови новітньої моделі публічного управління, що спирає забезпеченню безпеки держави,
  • набуття фундаментальниї знань та умінь з управління організаціями публічної сфери,
  • набуття здобувачами предметно-спеціальних компетентностей для забезпечення подальшого їх професійного розвитку та розвитку суспільства, території, громади.

Реалізацію даної програми здійснюють науково-педагогічні працівники, головним чином, професори та доценти кафедри менеджменту та адміністрування, що за кваліфікацією відповідають профілю і напряму дисциплін, які викладаються, є активними вченими, публікують праці у вітчизняній і зарубіжній науковій пресі, мають необхідний стаж науково-педагогічної роботи, досвід практичної роботи у складі проєктних команд, при виконанні держбюджетних та госпдоговірних тем. Наукові керівники мають значний досвід наукової роботи, відповідні наукові публікації, що внесені до наукометричних баз Scopus, Web of Science. Обов’язковим є проходження підвищення кваліфікації та стажування усіх науково-педагогічних працівників, які забезпечують викладання дисциплін навчального плану, один раз на п’ять років. До організації навчального процесу залучаються фахівці-практики з публічного управління.

 

Освітньо-професійна програма «Державна служба» другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування» 

 

 

Освітньо-професійна програма «Державна служба» запроваджена з метою професійної підготовки висококваліфікованих, відповідальних кадрів у галузі публічного управління та адміністрування, спроможних аналізувати, розробляти і реалізовувати публічну політику; творчо, ефективно та результативно виконувати управлінські функції та надавати адміністративні послуги, сприяти інноваційним процесам в суспільстві з метою утвердження демократії, забезпечення прав і свобод людини, сталого розвитку на основі світових та європейських стандартів щодо соціально-економічного процвітання країни та соціальної справедливості.

Освітньо-професійна програма головним чином спрямована на:

  • оволодіння фундаментальними знаннями щодо правових, політичних, суспільних та соціально-економічних процесів, економічного та соціального діагностування, аналізу та оцінювання інноваційного потенціалу держави;
  • особливостей функціонування та розвитку органів публічного управління та адміністрування, аналізу та розробці пропозицій щодо правової діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, розроблення ефективних управлінських рішень в публічному управлінні;
  • розробки стратегій та програм соціально-економічного розвитку регіонів та країни; системного проєктування та управління змінами; реалізації комплексних програм розвитку територій сучасними засобами публічного управління;
  • сприяння інтегративним процесам впровадження європейських стандартів щодо менеджменту якості, професійного зростання, інформатизації органів державної влади та органів місцевого самоврядування, формування ціннісних орієнтирів публічних службовців.

Академічна мобільність за даною програмою реалізується в Університеті відповідно до вимог чинного законодавства та регулюється Положенням про академічну мобільність учасників освітнього процесу Національного університету «Чернігівська політехніка».

Національна мобільність у тому числі передбачає можливість залучення до керівництва науковою роботою здобувачів провідних фахівців університетів України на умовах індивідуальних договорів. Кредити, отримані в інших університетах України, перезараховуються відповідно до довідки про академічну мобільність.

Міжнародна академічна мобільність за даною програмою регулюються нормативно-методичним забезпеченням освітнього процесу та Стратегією розвитку Університету. В рамках Програми ЄС ЕRASMUS+ за напрямом КА1: Навчальна (академічна) мобільність – міжнародна кредитна мобільність для українських закладів вищої освіти відкриті можливості для співпраці з європейськими університетами задля організації взаємного обміну студентами, викладачами та адміністративним персоналом за проектами з міжнародної кредитної мобільності.

Реалізацію даної освітньо-професійної програми забезпечують головним чином науково-педагогічні працівники кафедри менеджменту та адміністрування, що відповідають кадровим вимогам ліцензійних умов провадження освітньої діяльності закладів вищої освіти і мають відповідність власної освітньої та/або професійної кваліфікації освітньому компоненту.